دیروز با  النی مربی باران در مهد کودکش قرار داشتم تا گزارشی از پیشرفتها و تواناییهای باران را بدهد. قبلا نوشته بودم که باران  مربیهاش "پت " و " النی" و " دان"  رو و بخصوص پت رو خیلی دوست داره. ولی مربی اصلی و مسول باران النی هست که خانم خیلی مهربون و دوست داشتنی هست و هر روز که میریم دنبال باران با هم صحبت می کنیم ولی دیروز قرار بود به طور رسمی گزارش پیشرفتهای باران در ۶ ماه گذشته رو بدهد. با یک کتابی که عکسهای باران و خلاصه کارهاشو از روز اولی که نرسری بوده شروع کرد. میگفت اگرچه ۴-۵ ماه هنوز تا دو سالگیش مونده ولی حرکات و کاراش به بچه های ٢ ساله و یا حتی بیشتر میخورد. از حس استقلالش صحبت کردیم که اصلا دوست ندازه کسی در غذا خوردنش دخالت کنه و حتی لباساشو خودش میخواد در بیاره و سعی می کنه کفشاشو بپوشه. از اینکه خیلی خوب همه چیز رو متوجه میشه و این برای من جالب بود. چون تو خونه تقریبا ٨٠-٩٠ درصد حرفهای ما رو متوجه میشه ولی فکر نمی کردم به  انگلیسی هم خوب متوجه بشه !! هفته پیش که یک مهمونی بودیم باران یک  پلاستیک بادکنکها که مال دو تا بچه دیگه بود  رو برداشته بود و بعد اون دو تا دختر که ۵-۶ ساله بودند هرکاری کردند تا بادکنکاشون رو پس بگیرند نتونستند یعنی دختر ما کلی قلدر بازی در میاورد. النی هم همینو گفت و میگفت  بعضی وقتها وقتی مثلا از یک اسباب بازی ۵-۶ تا هست ولی فقط یکیش با بقیه فرق داره باران اون یکی رو انتخاب میکنه و به بقیه هم نمیدش و النی خوشحال بود از این حس تملکش ولی در عین حال میگفت با بچه های دیگه هم شریک میشه و بازی می کنه .  میگفت اینقدر به نقاشی و کتاب خوندن علاقه نشون میده که در مقایسه با بقیه بچه های همسن و هم گروهش عجیب  هست و مثل ما اون هم فکر می کنه باران چپ دست هست اگرچه هنوز زوده نظر قطعی بدهیم ولی بیشتر وقتها مداد رو با دست چپ میگیره . همچنان بازی مورد علاقه اش شن بازی و آب بازی هست و اینکه تو فضای آزاد باشه.  در مقایسه با بقیه همسنهای نرسریش قد بلندتر هست. النی میپرسید چند وفت زودتر به دنیا آمده و شاید از اول درشت تر بوده @ که وقتی فهمید چقدر کوچک بوده و سه ماه زودتر به دنیا آمده کی گفت باور نمی کنم.  این برای من خیلی خیلی خوشحال کننده هست . خدا رو شکر !

از نظر پیشرفتهای تکاملی و مرتبت با سن از یک سیستم کشوری پیشرفت می کنند که براساس اون سیستم باران بین ٢۴-٢٨ ماه هست که بسی باعث خوشحالی هست. امروز هم من اون کتاب رو دانلود کردم و هم سفارش کردم با چند تا کتاب دیگه برام بفرستند.

در مورد گرفتن از نپی و  Potty Training تصمیم گرفتیم از اوایل اکتبر نزدیک تولد دو سالگیش شروع کنیم.  دیگه چی ؟  یادم بیاد مینویسم  !

اوه @ راستی این دخترک ما بسی قرتی و شیطون هم هست. عاشق اینه از حالا خودش لباسهشو انتخاب کنه و توی مغازه موقع خرید تا میریم جای لباسها میدونه کدوم مال اون هست و شروع به انتخاب کردن میکنه و کلاه روی سرش امتحان میکنه و ....

این هم عکسی از باران در بازدیدی از دپارتمان ما وقتی من نبودم .

حالا دو هفته دیگه تولد رسمی باران هست و من موندم چکار کنم . قراره یک کیک تولد برای نرسری ببریم تا با دوستاش اونجا عکس بگیره ولی در خونه شاید فقط یک تولد ٣ نفره کوچک بگیریم و صبر کنیم تا پاییز وقتی تولد اصلیش هست و مامان و بابا بزرگش هم اینجا هستند .

/ 0 نظر / 16 بازدید