کریسمس 2010

 دخترک عزیزم سر کمد وسایل من ایستاده و با وسایلم بازی می کنه. بهش میگم بیا پایین میگه : no و میگم  دست نزن بیا بریم میگه no, go over !    منم با تعجب بهش نگاه می کنم این کلمات انگلیسی رو از کجا یاد گرفته !!

از لغتهای جدید دیگه اینکه چند روز پیش هی بهم میگفت آبی ( یعنی آب ) میخوام و مثل همیشه که دوست داره آب رو بریزه و بازی کنه بهش ندادم و هی میگفت آبی . بعد یکدفعه ای گفت honestly آبی !!!! یعنی واقعا آب میخواست !

تازه همه این لغتهای عجیب و دور از انتظار رو وقتی بکار میبره که حتی درست و حسابی صحبت نمیکنه ولی وقتی این لغتها رو بکار میبره بیشتر  متوجه میشم که بین یادگیری دو زبان مانده و اگرچه فارسی و حرفهای مارو تقریبا ٩٠% رو متوجه میشه بیشتر کلماتی که به زبان میاره و حتی لهجه کلمات فارسی هم که استفاده میکنه انگلیسی هست .

این دخترک عسل من عاشق کمک کردن و تمیز و مرتب کردن خانه هم هست. امروز تا بهش گفتم من میرم اتو بزنم می بینم نشسته رو صندلی اتو و داره اتو میزه ( و البته اتوی خاموش !)

این هم عکسی از باران با هدیه بابا نوئلش ( و البته چون روزی که سانتا به مهد باران رفته بود باران در خانه بود بعلت سرماخوردگی و بهمین دلیل هدیه اش رو روز کریسمس دریافت کرد و بنابراین عکسی از بابانوئل امسال نداریم !)

 

/ 0 نظر / 17 بازدید