Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Kid's food - باران- رحمت خدا

باران- رحمت خدا


+ Kid's food

دیشب برنامه پاناروما درباره تغذیه بچه ها بود و در یک قسمت برنامه به این نتیجه رسید که در مهد کودک ها یا نرسریهای انگلیس اگرچه کیفیت غذا خوب هست ولی اصولا نوع غذاها مناسب بچه های زیر ۵ سال نیست واین  تمام بحث و مشکل ما با نرسری باران  هست . مدام باید بهشون بگیم که این غذاهایی که میدید قابل هضم برای یک بچه ١۵ ماه که جوبیدن درست و حسابی بلد نیست مناسب نیست.  و همین دلیلی شد که نگاهی به تغذیه باران بکنم و این سوال همیشگی که آیا کافی هست یا نه ؟

 مساله تغذیه بچه ها و بخصوص این بچه های نوپا خیلی مهم هست. من خودم خیلی فرصت مطالعه در این زمینه رو ندارم که ببینم بهترین روش چی هست و از طرفی باران بیشتر روز رو در نرسری هست. ما هم سعی می کنیم ۴-۵ ساعت شب و ٣ روزی که خونه هست بیشترین تلاش رو بکنیم تا از همه مواد غذایی در رزیم غذاییش باشه. هنوز روزی حدود ۵٠٠ سی سی شیر در برنامه غذاییش هست و اصولا خانم خیلی از شیر لذت می برند . بجز اون بعنوان اسنک روزی ١-٢ تا موز میخوره . ٢ تا از قوطی های ماست میوه ای رو به اضافه  چند تا بیسکویت و پفک و ١٠٠-١۵٠ سی سی آبمیوه باضافه  وعده غذای اصلیش.  سیب و توت فرنگی و انبه و رزبری هم دوست داره که بهش میدیم باضافه نون تست برای صبحانه با کره و شکلات گاهی . تا چند وقت پیش از این صبحانه های آماده هم میخورد ولی چند روزه که دیگه دوستشون نداره و نمیخوره.

غذای اصلی  هفته ای ٢-٣ بار براش دمی درست می کنم با گوشت بره و آب گوجه فرنگی و هویج. سوپ مرغ و سبزیجات هم دوست داره . هفته ای ٢-٣ بار هم از غذاهای آماده بچه "هنز "بهش میدیم ولی اخیرا کمتر شده چون بیشتر غذاهای خودمون رو دوست داره. امروز که با هم خونه بودیم سالمون با سیب زمینی و هویج و بروکلی و نخود سبز بخار پز شده همراه با پنیر چدار و کره و خامه بهش دادم که خیلی خیلی دوست داشت. البته بوی کره آب شده روی سیب زمینی ها من رو هم به هوس انداخته بود.  این یک خلاصه ای بود .باید برم نگاهی به کتاب آشپزی مخصوص بچه ها بندازم و چند تا ایده جدید بگیرم.

 

نویسنده : MT ; ساعت ٥:۱۸ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٦ بهمن ۱۳۸۸
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک