Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers باران- رحمت خدا

باران- رحمت خدا


+  

خیلی وقته اینجا ننوشتم و کلی از ثبت خاطرات این روزهای دخترکم عقب مانده ام. اینقدر این دخترک نازنین ملوس و بانمک شده با این کارهای جالب و خنده دارش که کلی دلم براش هر لحظه تنگ میشه حتی مثل همین الان که کنارم خوابیده. و اینقدر از روزهایی که با هم در خانه هستیم هر دو لذت می بریم که با وجود کار و مشغله فراوان ترجیح میدهم باز هم یک روز در هفته دو نفری با هم در خانه بمانیم. و از کارهای جدیدش اینکه  : به طور کاملا غالب به زبان انگلیسی ترجیح میده یاد بگیره و هرچی ما به فارسی باهاش حرف میزنم خانم به انگلیسی جواب می دهند البته بجز بعضی لغات مثل میز - سیب - شیر که باز هم در جمله انگلیسی بکار میبره. هنوز خیلی خوب صحبت نمیکنه به نسبت سنش ولی من نگران نیستم چون  دامنه لغاتی که به انگلیسی و فارسی میدونه به اندازه کافی و حتی بیشتر از سنش هست.تقریبا هرچی رو که بهش به فارسی بگی میدونه چی هست و مربیش هم در کودکستان معتقده در سن بچه های ۵-۶ ماه بزرگتر از خودش هست. هر روز صبح قبل از رفتن میره کفشای من و باباش میزاره دم در. دیروز می بینم چکمه های قهوه ایم رو گذاشته -برای اینکه رفتارشو ارزیابی کنم  از تو آشپزخونه بلند میگم امروز میخوام چکمه های مشکی بلندم رو بپوشم بعد می بینم فوری رفت و کفشای قهوه ای رو سرجاش گذاشت و چکمه های مشکی رو برام آورد !!!

چند روز پیش از صبح مشغول تمیز کردن بودم - اومده بهم میگه : Mummy: I'm tired !! یعنی اینکه از بس تو تمیز کردی حوصله من سر رفت !!

اخیرا هم که عاشق کتاب خوندن شده و همش ادای خوندن رو در میاره و مثلا میگم این صفحه رو بلدی بخونی و اونم میگه بله و به زبان خودش شروع به خوندن میکنه و همینطور در مورد خوندن نوشته های روی بطری نوشیدنیش و یا هر چیز دیگه . فکر کنم با این همه علاقه ای که نشون مید باید خواندن رو شروع به یادگیری کنیم.

دو سری کارت بازی مختلف داره که تصاویر اشیای مختلف روی هر کارت هست . تقریبا اسم همه اون کارتها رو بلده بجز اسم "حلزون - قایق - زنبور و کایت " و هر چی هم تکرار می کنیم این ۴ تا اسم رو یاد نمیگیره !!!

فعلا همین تا بیشتر یادم بیاد !

 

 

نویسنده : Passenger ; ساعت ٧:۳٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٧ اسفند ۱۳۸٩
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک